تبلیغات
سرباز گمنام شازند

سرباز گمنام شازند
گمنامی گم نشده را بیشتر از شهرت گم شده دوست دارم
نویسندگان
سرانجام در جشنواره «کن»،جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد به شهاب حسینی و جایزه‌ی بهترین فیلمنامه هم به اصغر فرهادی از فیلم فروشنده رسید.شهاب حسینی همراه با اشک شوق و با سپاس از جشنواره کن،جایزه‌ی خود را تقدیم مردم ایران کرد و از فرهادی و هم‌بازی اش در شهرزاد تشکر نمود که باعث ریختن اشک شوق از ترانه علیدوستی هم شد.فیلم جدید فرهادی اما نتوانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند و اثر او موفق به دریافت نخل طلای کن نشد.
حقیقت این است که اخذ جایزه‌ی کن یا اسکار،برای فیلمی ارزش و اعتبار نمی‌آورد.هر فیلم حاوی اندیشه‌ای است و فرهادی هم در بیان اندیشه‌ی خود در فیلم‌هایش موفق بوده است و برای همین جوایز خارجی را کسب می‌کند! روح مشترک تمام فیلم‌‌های اصغر فرهادی،ترویج مدرنیته و فرهنگ غربی،به چالش کشیدن اخلاق و سنت و ضدیت و مخالفت با ارزش‌های دینی و ملی و اعتقادات مذهبی و شرعی بوده است؛ تمام فیلم‌‌های فرهادی،در خدمت بیان این اندیشه‌هاست.مشکل اصلی ما هم اندیشه‌ای است که فرهادی با خود حمل می‌کند.
افسران - این جایزه را باید تُف کرد!

دلیل اینکه فرهادی در جشنواره‌های خارجی موفق بوده است،تناسب فکری فیلم‌های او با فستیوال‌های خارجی است.این جشنواره‌ها،اهداف سیاسی و فرهنگی خود را دنبال می‌کنند،آنها در تلاش برای بسط مدرنیزاسیون،بی‌اعتقادی،لاابالیگری و بی‌بندوباری و اخلاق‌ستیزی در جهان هستند و یکی از لوازم نفوذ در کشورهای دینی و اسلامی‌،همین جشنواره‌های به ظاهر هنری است از پوشش تا عقیده‌ای که فیلم‌ها دنبال می‌کنند.جشنواره‌‌ی کن در فرانسه برگزار می‌شود و دنبال کننده‌ی سیاست‌های آن منطقه است.همه‌ی ما با فرانسه آشنایی داریم،این کشور لائیک‌‌ترین کشور غربی است؛ بیشترین موج اهانت‌ها به پیامبر(ص)،از همین فرانسه است.صهیونیست‌ها بالاترین تاثیر و نفوذ را در آنجا دارد.با این شرایط،جشنواره‌ی کن هم یک جشنواره لائیک و صهیونیستی است.گفتنی است که در سال 2013 یک فیلم همجنس‌گرایانه و پورن موفق به دریافت نخل طلای کن شد.
با این همه هیچ فیلمساز ایرانی مقید و مسلمانی،حاضر به شرکت در چنین مراسمی نمی‌شود.در این جشنواره‌ها فیلم‌های ضد ایرانی و ضد دینی مورد توجه قرار می‌گیرند.اما جالب است که تیم فروشنده،با افتخار در این مراسم حضور یافتند حتی گویا فراموش کردند که آنها،به قول خودشان نماینده ایرانند.از پوشش بد و زننده ترانه علیدوستی تا کراوات حسینی و فرهادی که نماد غرب است،هیچ‌کدام معرف فرهنگی ملی ما نبودند.از این جوایز نباید خوشحال بود،فقط باید متاسف بود برای فرهنگ و هنر این کشور که معلوم نیست به کدام سمت حرکت می‌کند.
این جوایز را باید تُف کرد! به قول مرحوم حاج فرج الله سلحشور: اگر هالیوود بخواهد به من اسکار[جوایز خارجی] بدهد به آن تُف می‌کنم.[ سه شنبه 4 خرداد 1395 ] [ 08:52 ق.ظ ] [ گمنام ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب